homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

Streszczenie

Przebieg dojrzewania, czas trwania ciąży, moment pojawienia się pierwszego zęba, menopauza - wszystko to ściśle zależy od genów i pojawia się w relatywnie wąskim przedziale czasowym. Jednakże moment pierwszego rozpoznania u siebie pociągu do własnej płci (SSA) czy pociągu do płci przeciwnej (OSA) może przypadać na bardzo szeroki przedział czasowy. Zjawiska te należą do innej kategorii niż np. dojrzewanie, a zatem w niewielkim stopniu są preprogramowane.

Czytaj więcej: Czego możemy dowiedzieć się o źródłach preferencji seksualnych na podstawie wieku w jakim się...

choroby homoseksualistówNiezdrowe zachowania seksualne pojawiają się zarówno wśród heteroseksualistów jak i homoseksualistów. Jednak dowody medyczne i społeczne wskazują, iż zachowania homoseksualne są zasadniczo, z definicji niezdrowe.

Czytaj więcej: Zagrożenia zdrowotne związane z seksem homoseksualnym.

Zwierzęta to robią, więc jest to naturalne, prawda? Homoseksualizm zwierząt dowodzi, że homoseksualizm jest dobry, korzystny i pożądany dla człowieka, prawda? Sprawdź co biologia ma do powiedzenia na ten temat.

Czytaj więcej: Homoseksualizm zwierząt? mit czy rzeczywistość

Dane statystyczne wskazują, że homoseksualiści żyją średnio o 20 lat krócej niż osoby heteroseksualne.

Czytaj więcej: Długość życia homoseksualistów

Lesbijki są silniej niż kobiety heteroseksualne narażone na choroby weneryczne oraz inne problemy zdrowotne (1). Jednakże konsekwencje zdrowotne praktyk lesbijskich są znacznie gorzej udokumentowane niż praktyk homoseksualnych męskich.

Czytaj więcej: Ryzyko zdrowotne lesbijek

"Wygląda na to, że epidemia AIDS ustabilizowała się w większości regionów świata, choć nadal rozpowszechnia się w Europie Wschodniej, Środkowej Azji i niektórych innych partiach Azji, co jest spowodowane nowymi infekcjami. Obszar Afryki na południe od Sahary jest regionem najciężej dotkniętym epidemią - stamtąd pochodzi 71% nowych zachorowań na AIDS w roku 2008. Następuje jednak coraz lepiej udokumentowane odrodzenie epidemii AIDS wśród mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami w krajach wysoko rozwiniętych. (1)"

Czytaj więcej: Homoseksualizm a AIDS

choroby homoseksualistów

Czy seks homoseksualny jest 'naturalny'? Czy jest zdrową alternatywą stosunku heteroseksualnego? Dlaczego odpowiedź na to pytanie jest ważna? Ponieważ nawet osoba akceptująca w pełni swój homoseksualizm ma prawo do wiedzy o zagrożeniach, jakie stwarza uprawianie seksu homoseksualnego.

Czytaj więcej: Seks homoerotyczny? zagrożenia zdrowotne