homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

Firma internetowa, u której na serwerze znajduje się nasza strona otrzymała we wrześniu 2011 szereg pism żądających zamknięcia witryny. Gdy to nie nastąpiło firma doświadczyła szeregu włamań na serwery. W ich wyniku został zniszczony serwer, na którym firma trzymała nie tylko naszą stronę, lecz strony innych klientów. W tej chwili został wprowadzony wysoki poziom zabezpieczeń. Oczywiście jedno z drugim może nie mieć absolutnie nic wspólnego i jesteśmy dalecy od posądzania niżej podpisanych organizacji od posuwania się do takich metod.

Czytaj więcej: Naukowy charakter witryny homoseksualizm.edu.pl

Uwagę moją przykuła dyskusja dyskusja wokół zjawiska homofobii pod jednym z blogow na fronda.pl. Zobaczyłem tam argument iż "podłożem homofobii jest lek przed własnym, nieakceptowanym i ukrytym homoseksualizmem". Na poparcie tej tezy zostały zacytowane prace Adams et. al. ¨Is homofobia associated with homosexual arousal¨ J Abnormal Psychology 1996, 105 (3): 440-445. Odniosę się więc do tej pozycji literatury.

Czytaj więcej: Czy "homofobi" to zakamuflowani homoseksualiści?

Wokół homoseksualizmu narosło wiele mitów. Broszura Family Research Council zwięźle ukazuje ich źródło, wskazując co nauka rzeczywiście na na ten temat do powiedzenia.

Czytaj więcej: Homoseksualizm: 10 największych mitów

"(...) zakaz zawierania małżeństw czy adopcji dzieci nie jest dyskryminacją. To, że małżeństwo jest wspierane przez państwo, ma swoje głębokie uzasadnienie. Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny ma do odegrania ważną społeczną role. Musimy przecież brać pod uwagę nie tylko prawa osoby homoseksualnej, ale i prawa dziecka."

prof. Andrzej Zoll dla dziennika Rzeczpospolita, 07 czerwca 2010

Czytaj więcej: Sytuacja prawna osób homoseksualnych w Polsce

Nawet naukowcy skoncentrowani na poszukiwaniu biologicznych uwarunkowań homoseksualizmu, przyznają, że na jego powstawanie mają wpływ czynniki środowiskowe. Nie powstała jednak ani jedna teoria, która potrafiłaby wyjaśnić powstawanie homoseksualizmu na drodze niepatologicznej. Wydawałoby się, że teorią taką może być EBE Daryla Bema...

Czytaj więcej: Krytyka teorii Bema

Być może czytałeś historie, zarówno wymyślone, jak i prawdziwe, osób, którym nie powiodła się próba wyjścia z homoseksualizmu, i które żałują, że w ogóle ją podejęły. Być może czytałeś autorytarne wypowiedzi typu: to jest szkodliwe i nieetyczne, tak twierdzą naukowcy. Dowiedz się, jak jest naprawdę.

Czytaj więcej: APA twierdzi, że terapia reorientacyjna jest szkodliwa ? jak jest naprawdę?

Jednym z częstszych zarzutów wobec Polaków ze strony aktywistów gejowskich jest zarzut dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Jakie są postawy polskiego społeczeństwa wobec homoseksualistów?

Czytaj więcej: Czy Polacy dyskryminują homoseksualistów?