homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

ważne

Na początek kilka faktów naukowych, które z pewnością pomogą Ci zrozumieć, co się z Tobą dzieje:

 

 

  • Aż 25% nastolatków przeżywa niepewność co do swojej orientacji seksualnej. Jednak już pod koniec szkoły średniej sytuacja się wyjaśnia i co najważniejsze, większość z nich odkrywa, że jest heteroseksualna.(1)
  • Mózg nastolatka wciąż się rozwija. Naukowcy stwierdzili, że mózg człowieka dojrzewa aż do 23-25 roku życia. Najnowsze badania pokazują, że niemal wszystko w mózgu nastolatka przechodzi dramatyczne zmiany, na co największy wpływ mają doświadczenia i środowisko.(2)
  • Dr Francis Collins (kierownik projektu poznania ludzkiego genomu - Human Genome Project(3) stwierdził, że choć geny mogą mieć wpływ na powstanie homoseksualizmu, nie jest on zdeterminowany przez DNA. Ludzie nie są niewolnikami genów, potrafią modyfikować ich wpływ. Na przykład - istnieje gen wpływający na metabolizm, który powoduje, że niektórzy ludzie łatwiej tyją. Ale nie znaczy to, że każdy z tym genem musi być otyły. Ludzie są w stanie mimo łatwości tycia utrzymać zdrową wagę, dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom fizycznym. Oznacza to, że choć uwarunkowania biologiczne oddziałują na nasze zachowanie, to od naszych wysiłków i decyzji zależy jakie będzie nasze życie.(4)


(1) Remafedi, G., Resnick, M., Blum, R., and Harris, L., (1992) Demography of Sexual Orientation in Adolescents, Pediatrics, 89:714-21.(link do abstraktu, dostęp do pełnego artykułu płatny)
(2) Straunch B. (2003) The Primal Teen-What the New Discoveries About the Teenage Brain Tell Us About Our Kids. Doubleday
(3) Wikipedia - projekt poznania ludzkiego genomu
(4) Byrd, D. Homosexuality Is Not Hardwired,