homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

W każdej szkole znajdzie się kilku palantów uwielbiających się znęcać nad innymi. Niestety, Tobie nie jest łatwiej z tą świadomością, skoro wybrali Ciebie. Dzieciaki używają wielu wyzwisk zasłyszanych przy różnych okazjach. Czasem nawet nie znają ich znaczenia, wiedzą tylko, że boli.

To, że ktoś nazywa Cię pedałem, nie czyni z Ciebie homoseksualisty. Nie jest tak, że on wie o Tobie coś, czego sam nie wiesz. To znaczy po prostu tyle, że osoba używająca wyzwisk chce Cię poniżyć.

Być może sam się boi, ma kompleksy i próbuje siłą zdobyć uznanie lub chociaż uwagę innych. Może ma psychopatyczne skłonności i lubi się znęcać. Może sam jest ofiarą znęcania się i teraz się odgrywa na tobie. Może nawet Ci czegoś zazdrości.

Ale tak naprawdę nie wie o Tobie niczego. Nie wie, jak wartościową osobą jesteś. Jest na tyle ułomny, że nie rozumie, co to znaczy traktować kogoś sprawiedliwie czy z szacunkiem. Nazywanie kogoś pedałem jest wredne. Takich rzeczy nie robią ludzie mający wysokie poczucie własnej wartości i akceptujący sami siebie.

Wyzwiska bolą. Bycie nielubianym boli. I choć możesz nie mieć wpływu na zachowanie innych, od Ciebie zależy, czy im uwierzysz. Ty wiesz, kim jesteś naprawdę - jedyną w swoim rodzaju osobą, mającą swoje zalety, potencjał, możliwości rozwoju. Pomóc może Ci rozmowa z kimś, komu ufasz - z nauczycielem, rodzicami, przyjacielem - rozmowa o tym, jak bardzo bolą wyzwiska.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Niektórzy chłopacy lubią samochody i sport. Inni tego nie lubią. Nie ma to nic wspólnego z byciem homo lub hetero. Twoje zainteresowania są związane z uzdolnieniami, są zachętą, jaką otrzymałeś oraz możliwościami rozwoju.

Na wiele różnych sposobów nasze zainteresowania zależne są od naszych rodzin. Czym się zajmują Twoi rodzice? O czym rozmawiacie przy obiedzie? Jakie czytujecie czasopisma, książki, jakie macie hobby? Być może jedno z Twoich rodziców jest artystą i zachęca Cię do rozwoju uzdolnień artystycznych? Być może jesteś zachęcany do samodzielnego myślenia i zadawania pytań?

Być może też Twój tata nie mieszka z wami, lub nie ma dla Ciebie czasu, i nie miał okazji nauczyć Cię różnych sportowych sztuczek czy posługiwania się narzędziami, lub jak naprawiać różne rzeczy...

Niezależnie od przyczyny - masz zainteresowania odmienne od zainteresowań kolegów. I to jest OK. Jeśli ktoś Ci z tego powodu dokucza - świadczy to źle tylko o nim. Gdy będziesz starszy, zobaczysz, że ludzie maja wiele różnorodnych zainteresowań. Jeśli pójdziesz na studia zobaczysz chłopaków studiujących najróżniejsze przedmioty, nawet tak 'babskie' jak pedagogika. I to jest OK.

Jako nastolatek możesz czuć presję, że masz się interesować np. sportem, walką, rywalizacją, samochodami... A jednak... gdy patrzysz na reklamy Nike, jak myślisz - kto je stworzył? Ktoś kto umie świetnie kopać piłkę? Nie - artysta. Społeczeństwo potrzebuje całej gamy różnorodnych talentów - także Twojego!

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Może to Twoje doświadczenie:
Uprawiałem seks z chłopakiem i podnieciło mnie to. Nie stałoby się tak, gdybym był hetero.

Eksperymenty seksualne z osobą tej samej płci nie świadczą o tym, że jesteś gejem. Może to być po prostu pewien skomplikowany sposób przeżywania okresu dojrzewania, odkrywania swojej seksualności i odkrywania, jak działa Twoje ciało.

To ważne

Fakt, że Cię to podnieciło, także nie mówi nic o Twojej orientacji seksualnej. Gdy się jest nastolatkiem, wszystko, co kojarzy się z seksem, jest podniecające. Twoje ciało nie wie, czy pieści je dziewczyna czy chłopak. Odpowiada na przyjemne doświadczenie.

To trochę jak z samochodem. Każdy, kto ma kluczyki, może nim pojechać. Samochód nie wie, czy to właściciel czy złodziej. Kluczyk przekręcony - silnik rusza. Tak samo Twoje ciało reaguje na seksualny dotyk, niezależnie od tego, czy jego sprawcą jest dziewczyna, czy chłopak.

Czasami ludzie w Twojej sytuacji uważają, że muszą 'udowodnić' że nie są homoseksualistami i zaczynają na siłę eksperymenty seksualne z dziewczynami. To nie jest dobre rozwiązanie. Próba zmuszania się do seksu, by coś sobie udowodnić, z reguły kończy się porażką.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Starszy chłopiec (mężczyzna) wykorzystał mnie seksualnie. Na pewno jestem gejem, skoro odczułem podniecenie seksualne.

Wykorzystanie seksualne to straszne doświadczenie. Dla wielu chłopaków przyznanie się do takiego doświadczenia jest bardzo trudne, ale zarazem bardzo ważne jest, żebyś opowiedział o tym komuś, komu ufasz. Ważne, byś spotkał się z terapeutą, który pomoże Ci poradzić sobie ze skutkami wykorzystania.

Doświadczenie to jest trudne z wielu względów. Możesz wierzyć w wiele nieprawdziwych rzeczy, np:

  • "Zasłużyłem na to". To nieprawda. Nieważne, kim jesteś, gdzie byłeś, co robiłeś w życiu. NIKT nie zasługuje na to, by go źle traktowano lub wykorzystywano. KAŻDY ma prawo do bycia traktowanym z szacunkiem.
  • "To moja wina". Możesz czuć, że to Twoja wina, ale to też nie jest prawda. To gwałciciel wykorzystał przewagę wieku i siły, by wyrządzić Ci krzywdę. Nie Ty go sprowokowałeś, by Cię wykorzystał. To był jego wybór i wyłącznie jego wina.
  • "Jestem zły". Na pewno fatalnie się czujesz przez to, co się stało. Ale to nie Ty jesteś zły. Uczucia Cię przepełniające są bardzo trudne, dlatego warto porozmawiać o nich z kimś zaufanym. Prawdą jest, że spotkało Cię coś złego, ale to nie Ty jesteś zły.
  • "Czułem podniecenie, więc musiałem tego chcieć, więc jestem gejem". To także nie jest prawda. Podniecenie seksualne nie ma nic wspólnego z byciem hetero czy homo. Nie ma nic wspólnego, czy tego kontaktu seksualnego chciałeś czy nie. Jest ono wynikiem tego, jak skonstruowane są nasze ciała. Są one zaprogramowane, by reagować na dotyk. Szczególnie tzw. sfery erogenne - np. penis. Reaguje automatycznie na dotyk, niezależnie od tego, czy dotyka go kobieta czy mężczyzna, czy jest to dotyk chciany, czy wymuszony. Wszystko co sfery erogenne 'wiedzą', to tyle, że ktoś je dotyka i że to jest przyjemne. Nawet bez bezpośredniego dotyku penisa możesz poczuć fizyczne podniecenie (mieć erekcję) niezależnie od tego, czy seks w którym bierzesz udział jest przez Ciebie chciany czy nie.

Jeśli zostałeś wykorzystany seksualnie, naprawdę warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Chłopacy mając kilkanaście lat łatwo się podniecają. Może się to im zdarzyć nawet w zupełnie aseksualnych sytuacjach, np. w męskiej szatni. Doświadczenie erekcji w męskiej szatni z reguły wprawia w zakłopotanie. Koledzy mogą się z Tobą droczyć, a nawet nazywać pedałem, jednak nie czyni to z Ciebie homoseksualisty.

Podobnie, gdy chłopak znajdzie pismo z nagimi mężczyznami i go to podnieca, nie oznacza jeszcze, że na pewno jest gejem. Nastolatków często podnieca wszystko co ma związek z seksem, niezależnie, czy ma kontekst hetero czy homoseksualny.

Twoja seksualność właśnie się budzi i jest otwarta na wiele bodźców, potrzebuje czasu, by dojrzeć i skupić się na konkretnym rodzaju pobudzeń. Bądź świadomy tego, że rzeczy które robisz teraz, w których uczestniczysz, mają wpływ na to, co będziesz odczuwać w przyszłości i mogą skierować Twoje odczucia seksualne w kierunku, który nie będzie Ci się podobał.

Prościej mówiąc - jeśli dziś, nie będąc pewnym swej orientacji, zaczynasz oglądać homoseksualną pornografię, lub co więcej - onanizować się przy niej, ukierunkowujesz swą seksualność na własną płeć. Zastanów się, czy naprawdę tego chcesz.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Przyczyn, dla których kontakt seksualny z dziewczyną staje się porażką, jest wiele, i zdecydowana większość nie ma nic wspólnego z byciem homoseksualistą.

Jeśli był to Twój pierwszy raz, lub jedno z pierwszych doświadczeń seksualnych, najbardziej prawdopodobną przyczyną ,dla której stosunek okazał się inny niż się spodziewałeś jest Twój brak doświadczenia i oswojenia z kobiecym ciałem.

Pomyśl o innych swoich pierwszych razach - nowej grze komputerowej, eksperymencie wykonywanym na fizyce - jest mało prawdopodobne, byś odniósł pełen sukces za pierwszym razem.

To, jak się czułeś zarówno ty, jak i dziewczyna, też wpłynęło na sposób doświadczenia seksu. Czy byliście zestresowani lub zmęczeni? Odczuwaliście złość, poczucie winy lub zdenerwowanie? Czy piliście alkohol lub zażyliście wcześniej jakiś rodzaj używek, narkotyków? Czy próbowałeś to zrobić z dziewczyną, która naprawdę Ci się podobała, czy dlatego, żeby coś sobie lub innym udowodnić?

Jeśli Twoi koledzy wciąż się chwalą swoimi seksualnymi podbojami, może chciałeś im dorównać? Ważne są też okoliczności - czy miało to miejsce gdzieś, gdzie łatwo zostać 'nakrytym'? Może było Ci niewygodnie, lub musiałeś się spieszyć? To wszystko ma negatywny wpływ na przebieg stosunku seksualnego.

Ważne

Seks udaje się najlepiej w parze, która się naprawdę kocha, dobrze zna i czuje za siebie nawzajem odpowiedzialna. Najlepiej udaje się gdy jest wyrazem głębszej więzi i miłości. Jeśli tego nie ma ? nie jest dziwne, że seks się nie udaje. Związek intymny jest rzeczą delikatna i wrażliwą. Jedynie małżeństwo zapewnia ochronę niezbędną by ta relacja rozwijała się i kwitła.

Podobnie, gdy doświadczamy bliskości seksualnej z kimś, wiążemy się z nim w sposób przekraczający możliwość wyjaśnienia. Ta najgłębsza, intymna relacja ma za zadanie cementowanie związku - na całe życie. Zniszczenie tej więzi powoduje rany emocjonalne.

Nawet małżeństwa miewają problemy seksualne. Jeśli Ty masz problemy będąc nastolatkiem, nie oznacza, że jesteś homoseksualistą. Raczej - jest naturalna konsekwencją rozpoczynania współżycia tak wcześnie, zanim w pełni dojrzejesz.

 

Uprawiałem seks z wieloma dziewczynami, jednak nie było to tak satysfakcjonujące jak myślałem, może jestem gejem...

Odkrycie, że seks z dziewczynami nie jest tak wspaniały, jak ci się wydawało nie oznacza, że jesteś gejem. Podstawowym tego powodem jest fakt, że seks poza związkiem nigdy nie jest tak satysfakcjonujący, jak seks będący wyrazem miłości dwóch osób, głęboko zaangażowanych w trwały związek.

Być może miałeś też nierealistyczne oczekiwania. Czego się spodziewałeś? Czy oczekiwałeś, że poczujesz się jak nowa osoba, prawdziwy mężczyzna? Może spodziewałeś się, że zapomnisz o reszcie świata? Może miałeś nadzieję, że dziewczęta obdarzą Cię przyjemnością, nie oczekując nic w zamian? Może słyszałeś jak inni chłopacy chwalili się niezwykłymi przygodami seksualnymi i masz poczucie, że Twoje przygody nie były tak perfekcyjne?

Nie pomagają też media, w których sceny miłosne są przekłamane i wyidealizowane. Te wszystkie oczekiwania są nierealistyczne. Koledzy mogą mówić o doskonałym seksie, ale to tylko mówienie. Dziewczyny też nie są tylko po to, by cię uszczęśliwić. Najlepszy seks dzieje się między osobami, które naprawdę się kochają.

A nawet najlepszy seks nie naprawi reszty Twojego życia, nie zlikwiduje innych Twoich problemów ? sam musisz nad tym popracować.

Być może nie szukasz tak naprawdę seksu. Może masz nadzieję na bliskość, chcesz, by komuś naprawdę na Tobie zależało, a to, co dostajesz, to tylko krótkotrwała przyjemność.

Może miałeś nadzieję, że poczujesz ulgę, że zniknie wewnętrzny ból. Choć seks może zadziałać jak tymczasowy ?środek przeciwbólowy? na zranienia emocjonalne, nie sprawi, że ból odejdzie. Ranę może uleczyć tylko poradzenie sobie z sytuacją, która ją wywołała. Nie pomoże zagłuszanie. Więcej bliskości znajdziesz w przyjaźni z kimś, nie w seksie.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010