homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

Być może usłyszałaś nawet, że z pewnością nikt by się z Tobą nie umówił. Potrzeba akceptacji, zwłaszcza gdy jest się nastolatką, jest naturalna i ważna. Jeśli chłopcy Cię unikają z pewnością pytasz "dlaczego?". Czy to z nimi jest coś nie tak, czy z Tobą?

Jeśli masz złe doświadczenia z ojcem lub inną ważną w Twoim życiu męską postacią (np. dziadkiem, wujkiem) i zostałaś w jakiś sposób przez niego odrzucona, stałaś się wyjątkowo wrażliwa na sytuację odrzucenia. Boisz się, że może Cię to spotkać ponownie. Możesz mieć poczucie, że żadnemu chłopakowi/mężczyźnie nigdy już nie będzie na Tobie zależało.

Pamiętaj!Postawmy sprawę jasno. Niezależnie od tego, co myślisz, jak wyglądasz, jakie masz zainteresowania lub cokolwiek innego - jesteś osobą wartościową i godną szacunku. Ci, którzy Cię nie akceptują, odrzucają, po prostu tego nie rozumieją. Ich problem. Nie rozumieją, że to, co naprawdę ważne, jest niewidoczne dla oczu.

Po drugie, to nie chłopacy decydują o tym, czy jesteś wartościowa jako osoba i jako kobieta. Jesteś godna akceptacji i szacunku taka, jaka jesteś już teraz. Nadal się zmieniasz, dojrzewasz, jak każdy. Niektóre Twoje cechy są super, nad innymi pewnie chcesz popracować, ale nie musisz zmieniać się po to, by odpowiadać oczekiwaniom innych osób.

Gdy jakiś chłopiec odrzuca Cię, czy wręcz wyraża wobec Ciebie pogardę, pamiętaj, że nie wszyscy chłopcy są tacy. Nie daj się ponieść nienawiści lub depresji tylko dlatego, że niektórzy chłopcy czy nawet mężczyźni są podli. Istnieją inni, którzy traktują kobiety z szacunkiem, którzy docenią Cię jako osobę i jako kobietę, którą się stajesz.

Nie mówimy tu o seksie - istnieją ludzie - zarówno kobiety, jak i mężczyźni oferujący chwilowe złudne poczucie 'bycia akceptowanym i docenianym' w zamian za seks. Nie oddawaj swojego ciała tylko po to, by przeżyć chwilę złudnej bliskości. Mówimy tu o Twoim wewnętrznym pięknie, Twoim charakterze, poczuciu humoru itp.

Częścią dorastania jest odkrywanie swoich cech osobowości i zdolności, uświadamianie sobie unikatowej wartości, jaką sobą przedstawiasz. Prawdziwi przyjaciele to tacy, którzy pomagają Ci w tej podróży, jednocześnie akceptując Cię taką, jaką jesteś dzisiaj.

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010