homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

Nie przejmuj się! Niepewność co do swojej orientacji seksualnej jest normalna i związana z okresem dojrzewania. Dla przykładu, gdy w stanie Minnesota w USA przeprowadzono badania wśród 34,000 uczniów i studentów, 25% dwunastolatków miało wątpliwości co do swojej orientacji seksualnej. Jednak w wieku lat 17 tylko 5% nadal było niepewnych swojej orientacji. Co więcej - prawie wszyscy z tych, którzy w wieku dwunastu lat mieli wątpliwości - okazali się heteroseksualni.

Nikt nie mówi, że czas dojrzewania jest łatwy. Twoje ciało się zmienia, hormony dają w kość. Mogą Cię ogarniać różne silne uczucia. To zupełnie naturalne, że porównujesz się z koleżankami, zastanawiasz, czy nie jesteś za nimi w tyle, ogarniają Cię dziwne uczucia.

Wiele dziewczyn odkrywa, że pociągają je chłopacy, dotąd postrzegani z reguły jako złośliwe dranie. Jest też normalne, że (szczególnie w pobudzających seksualnie sytuacjach) myśli się ogólnie dużo o seksie i miłości. Z drugiej strony, niektórzy ludzie zaczynają interesować się seksem znacznie później.

Nie spiesz się z wyciąganiem wniosków, poczekaj - gdy będziesz starsza wiele rzeczy się wyjaśni.

Jeśli martwi Cię coś konkretnego - zajrzyj do innych artykułów na naszej stronie, ufamy że znajdziesz tam pomocne informacje.

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Nie dręcz się. Może Ci pomóc, jeśli zrozumiesz te uczucia i co pod nimi się kryje. Niekoniecznie oznaczają, że jesteś lesbijką. Zastanów się, jakie dziewczyny Cię pociągają - czego naprawdę szukasz? Być może wydaje Ci się, że to dziwne pytanie. A jednak warto się nad tym zastanowić, tak głębiej.

PytaniaCzy pociągają Cię dziewczyny, bo chciałabyś być tak popularna, jak one? A może wyglądają lepiej lub mają ujmującą osobowość? A może pociąg, który odczuwasz, jest w rzeczywistości pragnieniem, by mieć prawdziwe, atrakcyjne przyjaciółki?

Być może czujesz się bardziej akceptowana przez dziewczyny, niż przez znanych Ci chłopaków. A może bardziej ufasz dziewczynom? Warto o tym porozmawiać z kimś zaufanym.

Czy jesteś lesbijką? Jeśli masz nie więcej niż 14 lat, nie musisz się jeszcze deklarować. Natomiast jeśli jesteś starsza, a masz skłonności homoseksualne już od dłuższego czasu - przeczytaj co od Ciebie zależy, a co nie.

Niezależnie od tego, ile lat masz pamiętaj, kim jesteś - osobą wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju. Jesteś kimś więcej niż Twoje odczucia seksualne. Czasem trudno jest znaleźć przyjaciół, którzy będą Cię szanować, a jednak często nawet bez szukania można spotkać przyjazną duszę. Z drugiej strony, warto włączyć się w jakieś koło zainteresowań (niezwiązanych z seksem), zgłosić do wolontariatu, gdzie łatwiej znaleźć przyjaciół.

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Ogólnie rzecz biorąc bycie lesbijką polega na odczuwaniu pociągu seksualnego do tej samej płci. Jednak odczucia homoseksualne mogą w różny sposób wpływać na Ciebie i Twoje życie.

Niektórzy mówią: "Tak po prostu jest. Niektórzy są homo, inni hetero. Przestań się nienawidzić, zaakceptuj, że jesteś lesbijką i zacznij żyć jak lesbijka." To jedna z opcji, jednak nie jedyna.

Nienawiść do siebie to bardzo zła rzecz. Ważne jest, by akceptować się taką, jaką się jest i kochać się taką, jaką się jest. A jednak, jako nastolatka nadal możesz decydować, kim chcesz być w przyszłości. Czy chcesz, by coś się zmieniło. I masz wolność podjęcia kroków potrzebnych do zmiany.

Istnieje wiele kobiet, które odczuwając pociąg seksualny wyłącznie do własnej płci, stwierdziły, że nie chcą być niewolnicami tych odczuć. Że nie chcą, by uczucia homoeretyczne decydowały o ich poczuciu tożsamości. Nie chciały też udawać, że pociągają je mężczyźni, bo to byłby fałsz.

Zmierzyły się ze swoim homoseksualizmem. Niektórym, dzięki pomocy psychoterapeutów, udało się pozbyć niechcianych homoerotycznych odczuć i uzyskać zdolność do wejścia w relacje miłości z mężczyzną.

To trudna podróż, jednak dla części ludzi możliwa. A jest zdecydowanie łatwiejsza, gdy jesteś nastolatką, niż osobą dorosłą. Dlatego, że nadal się rozwijasz, nadal się zmieniasz i jesteś bardziej elastyczna.

Niezależnie od tego, czy podejmiesz decyzję, by zmienić homoseksualne skłonności, czy przy nich zostaniesz, niektórzy to pochwalą, inni zganią. To jest OK. To Ty musisz podjąć decyzję, czego chcesz w swoim życiu.

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Chcę by kobieta zaopiekowała się mną, kochała mnie i spędzała ze mną czas...

Pytania:

Czego naprawdę szukasz? Czego oczekujesz od tej bliskości? Czy szukasz przeżycia seksualnego, czy miłości? Poczucia bycia kochaną? Bliskości? Czy chcesz by ktoś się Tobą zaopiekował? A może chcesz poczuć, że po prostu ktoś jest z Tobą i dla Ciebie? Może czujesz się mała i przestraszona i chciałbyś, żeby ktoś silny Cię chronił?

Gdy chcesz, by druga kobieta (dziewczyna) zaopiekowała się Tobą - co czujesz? Czy czujesz się przestraszona? Samotna? Masz poczucie, że świat zwariował i nie wiesz, czego się spodziewać? Czy czujesz depresję i potrzebujesz pomocy, żeby jakoś dawać sobie radę? Czy szukasz kogoś, kto zrozumie, co czujesz?

To kilka z pytań, które mogą Ci pomóc zrozumieć, co kryje się za potrzebą bliskości z drugą kobietą. Uczucia te mogą być wynikiem relacji z Twoją matką. Być może nie była dla Ciebie wsparciem. Z powodu choroby, rozwodu, zapracowania. Mogła nawet z Tobą mieszkać w jednym domu, lecz być nieobecna duchem. Być może masz poczucie, że nigdy z Ciebie nie była zadowolona, niezależnie od tego, jak bardzo się starałaś.

Niektóre mamy promieniują miłością do swych dzieci, a one mają poczucie, że ktoś się o nie troszczy, że jest wyjątkowy i kochany. Jednak czasem matki nie potrafią okazać swej troski i miłości. Wtedy dzieci rosną z pustką w sercu, w kształcie matki. Pragną matczynej miłości, lecz jej nie otrzymują.

Jeśli Twoja matka nie mówiła Ci, jak wyjątkowa jesteś, nie okazywała miłości - nic dziwnego, że szukasz tego u innej kobiety. Nie oznacza to, że jesteś lesbijką. Oznacza tylko tyle, że zostałaś zraniona i szukasz pocieszenia i pomocy. Zmierz się z tym bólem i porozmawiaj o nim z kimś, komu ufasz.

Znajdź kogoś, kto Cię wysłucha, wesprze, kogoś, kto wierzy w Ciebie i szanuje Cię jako osobę. Taka osoba może przytulić Cię w zdrowy, aseksualny sposób, może też nie przytulać, to co ważne - to fakt, że zależy jej na Tobie i jest gotowa Cię wesprzeć, gdy tego potrzebujesz.

Pamiętaj jednak, że dorosła osoba zachęcająca Cię do stosunków seksualnych, nie rozumie, że seks tylko spotęguje Twój stres i nie rozwiąże Twoich problemów. Istnieją ludzie lubiący uprawiać seks z nastolatkami. Jednakże zastanów się, czy ludziom takim leży na sercu Twoje prawdziwe dobro. A może jest inaczej. Może seks jest w tym przypadku ceną, jaką będziesz miała zapłacić za poczucie, że ktoś Cię akceptuje.

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Koleżanki cały czas rozmawiają o chłopakach i seksie, a Ciebie to kompletnie nie interesuje?

Wiesz co? Choć istnieją nastolatki, które koniecznie chcą się angażować w tak skomplikowaną sprawę jak seks, cała masa dziewczyn nie ma na to ochoty! Możesz interesować się setką innych rzeczy - sportem, pisarstwem, a może po prostu korzystaniem z tego co życie oferuje młodej osobie. To, że nie interesujesz się jeszcze seksem jest zupełnie naturalne. Chłopcy mogą poczekać. Będziesz miała dla nich dużo czasu później.

"Ale ja mam 17 lat, nie 13 i nadal mnie nie interesują chłopcy".

W sumie to masz dużo szczęścia. Nie jesteś już dzieckiem, a osobą niemal dorosłą, korzystającą już z większości przywilejów osoby dorosłej. Lecz nadal jesteś młoda i nie ma sensu na siłę wdawać się w relacje seksualne.

Twoje życie jest pełne możliwości, wiele się dzieje. To wcale nie jest dziwne, że nie masz specjalnej ochoty na randki czy seks. Tym bardziej, że chłopcy dojrzewają wolniej od dziewczyn i Twoi rówieśnicy mogą nadal nie być specjalnie interesujący - nie tylko fizycznie, ale pod względem zainteresowań, wiedzy o świecie, poglądów.

A przed Tobą otwiera się świat, masz do podjęcia ważne decyzje dotyczące Twojej dalszej edukacji chociażby. Gdy część z tych zadań będziesz mieć już za sobą i opadnie stres z tym związany możesz odkryć, że chłopacy zaczynają Cię pociągać.

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Lubięsz oglądać rozebrane koleżanki, np. w szatni, na pływalni...

Porównywanie swojego ciała z ciałami koleżanek jest częstym elementem dorastania i nie ma nic wspólnego z byciem homo lub hetero.

W okresie dojrzewania Twoje ciało się zmienia i rozwija zarówno fizycznie jak i seksualnie. Jak już wiesz, to czas często wprawiający w zakłopotanie. Wiele dziewczyn zastanawia się, czy ich ciało zmienia się w taki sposób, w jaki powinno. Porównywanie się z koleżankami w szatni czy na basenie jest łatwym sposobem uzyskania odpowiedzi.

Jednak porównywanie się z innymi w szatni nie pozwoli Ci odkryć, że każdy jest unikalny. Twoje ciało będzie się zmieniać w swoim tempie. Być może nieco szybciej niż u jednych dziewczyn, lecz wolniej niż u innych. To jest OK. Zaakceptuj swoje ciało i bądź cierpliwa.

Pamiętaj też, że piękno fizyczne jest ulotne. Dobry wygląd i atrakcyjne ciało nie sprawią, że staniesz się lepszą osobą. Nie od rozmiaru biustu czy smukłości nóg zależy, czy będziesz 'prawdziwą kobietą'.

Pytania:Kim jesteś wewnętrznie? Kim się stajesz? Tylko to jest ważne. Czy jesteś osobą, której można ufać, która dotrzymuje słowa? Czy przyjaciele mogą na Tobie polegać? Czy troszczysz się o innych? Czy wstawiasz za tymi, którzy są niesprawiedliwie traktowani? Czy starasz się trudne zadania doprowadzić do końca? Jak radzisz sobie z uczuciami - starasz się je ignorować, czy raczej coś z nimi zrobić? To się liczy naprawdę.

Nie bądź zazdrosna o cudze cechy fizyczne. Bycie kobietą związane jest z siłą charakteru, nie z wyglądem, mimo że wiele osób i reklamy na to najbardziej zwracają uwagę. Zaakceptuj swoje ciało takim, jakim jest i jakim się staje. Odkryj, kim jesteś - w środku. Odkryj swą wewnętrzną siłę, swe zdolności i talenty i kobiecość, z którą się urodziłaś.

PS. jeśli martwi Cię coś szczególnego w Twoim ciele (ból, dziwne guzy) skontaktuj się z lekarzem.

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010