homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

ktoś kogo znam

Uszanuj zaufanie, jakim Cię obdarzył Twój przyjaciel

Wszyscy ludzie mają prawo zdecydować czy, kiedy, oraz komu powiedzieć o rzeczach dla niego istotnych. Niektórzy ludzie otwarcie ujawniają swoją orientację seksualną. Inni mówią o tym tylko wybranym osobom.

Jeśli twój przyjaciel lub znajomy zaufał Ci i w sekrecie opowiedział o swoich skłonnościach homoseksualnych, uszanuj jego zaufanie. Nie ujawniaj nikomu tego sekretu.

Jeśli trudno Ci poradzić sobie z tą wiadomością, zasięgnij więcej informacji na ten temat, postudiuj np. dostępne na naszej stronie artykuły, książki. Jeśli musisz z kimś o tym porozmawiać, idź do kogoś, kto nie zna Twojego przyjaciela czy przyjaciółki (może do nauczyciela lub zaufanej osoby) i porozmawiaj z nimi, nie ujawniając żadnych imion i szczegółów.

Być może Twój przyjaciel nic Ci nie powiedział, ale zastanawiasz się, czy nie przejawia on, lub ona, skłonności do tej samej płci.

Oto parę rzeczy, które możesz zrobić:

  • Możesz wspomnieć o czymś, co słyszałeś w radiu lub telewizji, w programie, który nawiązywał do homoseksualizmu.
  • Możesz wspomnieć o czymś, co słyszałeś w radiu lub telewizji, w programie, który nawiązywał do homoseksualizmu.
  • Możesz nadmienić, jak przeszkadza Ci to, że niektórzy ludzie atakują homoseksualistów (albo coś w tym rodzaju), po to aby przenieść rozmowę na bardziej zażyły poziom.
  • Jeśli zauważyłeś, że coś twojego przyjaciela gnębi, możesz zagadać: Zdaje mi się, że czymś się ostatnio gryziesz. Czy chcesz o tym porozmawiać?. Jeśli powie, że nie, to uszanuj to i daj mu znać, że zawsze możecie do tego powrócić.
  • Możesz sam podzielić się jakąś osobistą informacją o sobie, tym samym przenosząc waszą przyjaźń na bardziej zażyły poziom, gdzie Twój przyjaciel łatwiej powie coś o sobie.
  • Możesz go bezpośrednio spytać.

Pytania:To, którą z tych opcji wybierzesz zależy od paru rzeczy: Jak długo się znacie? Czy Twój przyjaciel jest raczej otwarty i bezpośredni, czy mówi on o swoim życiu osobistym? Co byś odpowiedział, gdyby spytał Cię dlaczego chcesz wiedzieć? Jak sądzisz, jak spostrzega on twoje nastawienie do homoseksualizmu?

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010