homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page
Co może zrobic matka lezbijki

Jeśli Twoja córka odczuwa skłonności homoseksualne, na pewno chcesz jej pomóc. Co możesz zrobić?

W życiu Twojej córki wydarzyło się coś, przez co nie zaakceptowała w pełni swej kobiecości i szuka teraz niejako dopełnienia swej kobiecości w drugiej kobiecie. Coś zadziało się nie tak w jej życiu, a Ty jako mama możesz w tej chwili wiele dla niej zrobić.

Dla pocieszenia powiemy Ci na początku, że kobiece skłonności seksualne są o wiele bardziej plastyczne niż męskie. Bywają sytuacje, gdy kobieta żyjąca w lesbijskim związku z dnia na dzień praktycznie zrywa z dotychczasowym stylem życia.

Czytaj więcej: Jak mama może pomóc córce?

Co może zrobic matka geja Jeśli Twój syn jest homoseksualistą, na pewno chcesz mu pomóc w byciu szczęśliwym. Co możesz zrobić?

Jeśli chodzi o syna z homoseksualnymi odczuciami, najlepsze, co możesz zrobić, to kochać go bezwarunkowo i... odsunąć się od procesu terapii. Twoim zadaniem jest wspieranie ojca dziecka i innych ważnych w terapii męskich postaci - terapeuty, mentora. Twój syn może nadmiernie się z Tobą identyfikować. Być może nigdy nie przeciął łączącej was emocjonalnej pępowiny. Popchnij go ku heteroseksualnym mężczyznom. Niech zwraca się o radę raczej do nich niż do Ciebie. Możesz oczywiście wspierać ojca swego syna i terapeutę, jednak jako postać działająca niejako 'za kulisami' - pomagając im lepiej zrozumieć swe dziecko, jednak nigdy nie stając jako pośrednik między nimi a synem.

pomocne lektury

Dziecko a skłonności homoseksualne

Profesjonalna i przystępna pomoc dla rodziców, których dzieci cierpią na zaburzenie tożsamości płciowej.

Czytaj więcej