homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

Co może zrobic tata homoseksualisty

Mężczyźni lubią konkrety - co mam zrobić, by pomóc dziecku? Tu znajdziesz kilka konkretnych wskazówek jak pomóc synowi o homoseksualnych skłonnościach.

Jak rodzina i przyjaciele mogą pomóc w tworzeniu uzdrawiającego środowiska? Nieprzypadkowo zaczynamy od ojca. Relacja między ojcem a homoseksualnie zorientowanym synem jest najmocniej rozbita, co najmniej w oczach syna, dlatego też najwięcej tu przestrzeni uzdrawiania.

O przyczynach homoseksualizmu poczytaj tutaj. Przeczytaj też artykuł z serwisu psychologia.net o źródłach homoseksualizmu.

Czytaj więcej: Jak ojciec może pomóc synowi?

Co może zrobic tata lesbijki

Jeśli chodzi o pomoc córce-lesbijce, najbardziej jej pomożesz schodząc na drugi plan i wspierając matkę. Natomiast to, co możesz aktywnie dla niej zrobić, jest bardzo ważne: chwal jej kobiecość.

Nie chodzi tu tylko o sprawy tak prozaiczne jak wygląd, lecz kobiece zachowania, wyrażane np. w formie troski o innych, czułości, miłości, opiekuńczości, delikatności itp. Może Ci się wydawać to drobiazgiem, jednak córce wiele to daje.

Pamiętaj, że często kobiety o skłonnościach homoseksualnych zostały zranione przez mężczyznę, dlatego Twoim zadaniem jest po prostu być obecnym - w delikatny, nie narzucający się sposób.

Jak pisze Richard Cohen: "Utwierdzaj tożsamość płciową Twojego dziecka. Tato, chwal swoją córkę. Mów jej, jaka jest piękna, miła i kobieca. Równie ważne jest, by rodzice mówili z szacunkiem o sobie nawzajem. (*) Tato, nie wyśmiewaj i nie obrażaj mamy (lub kobiet w ogólności) w obecności córki. Zamiast tego wyrażaj się z miłością o swojej żonie. (*) "
na podstawie: http://peoplecanchange.com
(*) R. Cohen Gdy Twoje dziecko jest gejemWydawnictwo Światło-Życie, Kraków 2009, s. 175-176.

pomocne lektury

Dziecko a skłonności homoseksualne

Profesjonalna i przystępna pomoc dla rodziców, których dzieci cierpią na zaburzenie tożsamości płciowej.

Czytaj więcej