homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

 

Prezentujemy fragment książki "Walka o normalność", przewodnik do autoterapii homoseksualizmu autorstwa GERARDA VAN DEN AARDWEGA. Pomaga on w przygotowaniu do rozmowy z terapeutą, choć jest też polecany przez profesora Aardwega jako narzedzie autoterapii.

Czytaj więcej: Skąd się wziął mój homoseksualizm - kwestionariusz

Wielu ludzi pragnących zmierzyć się ze swym homoseksualizmem frustruje się i zniechęca, gdy odkrywają że ich uczucia i pożądania nie zmieniają się tak szybko i dogłębnie, jak mieli nadzieję.

Czytaj więcej: 4 podstawowe zasady pracy nad sobą

Ogólne pojęcie męskości obejmuje trzy bardziej specyficzne obszary. Są to wewnętrzne, międzyludzkie i społeczne pojęcia męskości.

Czytaj więcej: 4 podstawowe zasady pracy nad sobą - MĘSKOŚĆ

leczenie homoseksualizmu

Aby zrozumieć zasadę autentyczności, musimy ją rozdzielić na dwie współzależne zasady wtórne. Pierwszą jest Autentyczność Wewnętrzna, która zakłada integralność osoby i całkowita akceptację swojej osoby, zamiast odrzucania, wypierania lub ukrywania części siebie.

Czytaj więcej: 4 podstawowe zasady pracy nad sobą - AUTENTYCZNOŚĆ

leczenie homoseksualizmu

Po pierwsze zdefiniujmy słowo 'potrzeba'. Definiuję je jako coś co jest potrzebne by uzyskać radość życia. Z kolei radość życia uważam za cel ludzkiej egzystencji.

Czytaj więcej: 4 podstawowe zasady pracy nad sobą - ZASPOKOJENIE POTRZEB

leczenie homoseksualizmu

Najprościej mówiąc Poddanie to pozwolenie, by rzeczy się działy. Poddanie jest wyzwoleniem się spod panowania tych sił w życiu, które hamują wzrost, a przyjęciu do życia tych rzeczy, które go ułatwiają.

Czytaj więcej: 4 podstawowe zasady pracy nad sobą - PODDANIE

Dlaczego tak niewielu terapeutów chce pomagać w zmianie? Co możesz zrobić jeśli nie spotkasz terapeuty, który chciałby Ci pomóc? Czy możliwe jest "leczenie homoseksualizmu"? Tu dowiesz się jakie możesz podjąć kroki by sobie pomóc.

Czytaj więcej: Co możesz zrobić jeśli nie znajdziesz specjalisty od terapii reparatywnej?

Dowiedz się, czego nie warto robić, gdy zmagasz się z SSA - niechcianymi skłonnościami homoseksualnymi. Większość z nas tego próbowała - i nic to nie dało. Ucz się na naszych błędach.

Czytaj więcej: Co nie działa

homoseskualizm to choroba?

To co robi osoba zmagająca się z homoseksualizmem po wyjściu z gabinetu terapeuty jest tak samo ważne, jeśli nie ważniejsze, jak to, co dzieje się w jego zaciszu. Zrozumienie znaczenia tej koncepcji jest podstawą do wyjaśnienia, dlaczego przezwyciężenie pociągu do tej samej płci (ang. SSA - same sex attraction) postrzegam jako proces, a szczególnie jako tzw. 'proces afirmacji ałci' (ang. GAP - gender affirmation process).

Czytaj więcej: Poza terapię: proces afirmacji płci