homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

FAQ

Według definicji homofobia, to 'obawa lub nienawiść do homoseksualistów'. My, ani nie boimy się, ani nie nienawidzimy homoseksualistów. Uważamy, że każdy ma prawo do życia zgodnie ze swymi poglądami. Szanujemy to.

Szanujemy również fakt, że niektóre lesbijki i geje nie chcą być utożsamiani z gejowskim aktywizmem. Istnieje wielu ludzi odczuwających skłonności homoseksualne, którzy nigdy by nie nadawali sobie etykiety geja czy lesbijki. Jesteśmy tu dla nich i oferujemy naszą pomoc.

Krytycy uważają że nasz stosunek do homoseksualizmu jest homofobią. Należy podkreślić, że są oni często osobami pro-gejowskimi, które jednak niegdy nie doświadczyły osobiście problemów związanych z homoseksualizmem. Ludzie, którzy z homoseksualizmu wyszli, uważają że jako geje pędzili życie nieszczęśliwe. Szczególnie, gdy minęła już ulga związana z ujawnieniem się jako gej/lesbijka. Dla nas ważne jest, co mówią osoby które wyszły z homoseksualizmu. uważamy ich za wiarygodnych, ponieważ doświadczyli i życia jako homoseksualiści i jako heteroseksualiści.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

_________________________________

Chcemy pomagać jak najbardziej rzeczowo i konkretnie, dlatego zwracamy uwagę, że porada mailowa, nawet jeśli ma mieć charakter zupełnie informacyjny, nie zastąpi wizyty u specjalisty i nie wystarczy ze względu na ewentualność nieporozumień przy zbyt powierzchwonym i krótkim wyjaśnieniu: dużo istotnych informacji umyka wypowiedzi pisemnej.

Na zadane pytanie odpowiadamy w sekcji faq, tak by inne osoby z podobnym problemem też mogły z odpowiedzi skorzystać. Mamy nadzieję, że na tej drodze uda się rozbudować bazę istotnej wiedzy dla rozumienia poruszonego problemu, jak i szerszego tematycznego kontekstu.

Dla znalezienia konkretnej pomocy można skorzystać z kontaktów, na które wskazujemy w sekcji: "Tu znajdziesz pomoc".

Polecamy też książkę: "WSTYD I UTRATA PRZYWIĄZANIA" Joseph J. Nicolosi.