homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

FAQ

Oczywiście może to być zniechęcające, kiedy na nasze modlitwy się nie odpowiada w sposób jakiego oczekujemy. Jeśli chodzi o homoseksualizm prawdopodobnie istnieją dwa powody, dla których modlitwy o uzdrowienie i zmianę, nie są wysłuchiwane w sposób jakiego oczekujemy:

1. Oczekiwanie, że Bóg w czarodziejski sposób pstryknie palcami i zlikwiduje czyjś homoseksualizm jest bezsensowne. Do zmiany dochodzi się poprzez proces, a nie przy pomocy cudu. Musimy pragnąć przejścia przez taki proces podejmując odpowiednie działania w tym kierunku. Jest to trudniejsze niż oczekiwanie cudów od Boga, lecz na dłuższą metę jest to jedyny sposób by osiągnąć prawdziwy postęp i głęboką zmianę.

2. Czasami cele nadrzędne Boga są inne od naszych. Bóg może wiedzieć, że musimy uporać się najpierw z innym problemem nawet wtedy, kiedy zdaje się nie łączyć z uczuciami i pociągiem homoseksualnym.

Np. pewna kobieta przyszła do biura "New Direction" chcąc się zmienić, jednocześnie wyrażając frustrację, że nic się nie dzieje. Opowiadając swoją historię wspomniała, że nienawidziła swojego ojca i życzyła mu śmierci. Powiedziała także, że nie było sposobu na zmianę jej stosunku do niego. W świetle tego, nie zdziwiło to terapeuty, że kobieta ta nie poczyniła żadnych postępów. Z punktu widzenia teorii rozwojowej homoseksualizmu, musiała ona wyjaśnić nie rozwiązane problemy dotyczące stosunku do ojca przed podjęciem dalszych kroków.
Za wszelką cenę módl się i proś Boga aby ci pomógł wyjść z homoseksualizmu. Będziesz potrzebował Jego miłości i mocy aby to przejść. Musisz także zapewnić sobie najlepsze warunki do zmiany i rozpocząć podejmowanie kroków w kierunku, w którym chcesz iść. Bóg może użyć innych ludzi aby ci pomóc. Nie musisz iść sam.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

_________________________________

Chcemy pomagać jak najbardziej rzeczowo i konkretnie, dlatego zwracamy uwagę, że porada mailowa, nawet jeśli ma mieć charakter zupełnie informacyjny, nie zastąpi wizyty u specjalisty i nie wystarczy ze względu na ewentualność nieporozumień przy zbyt powierzchwonym i krótkim wyjaśnieniu: dużo istotnych informacji umyka wypowiedzi pisemnej.

Na zadane pytanie odpowiadamy w sekcji faq, tak by inne osoby z podobnym problemem też mogły z odpowiedzi skorzystać. Mamy nadzieję, że na tej drodze uda się rozbudować bazę istotnej wiedzy dla rozumienia poruszonego problemu, jak i szerszego tematycznego kontekstu.

Dla znalezienia konkretnej pomocy można skorzystać z kontaktów, na które wskazujemy w sekcji: "Tu znajdziesz pomoc".

Polecamy też książkę: "WSTYD I UTRATA PRZYWIĄZANIA" Joseph J. Nicolosi.