homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

FAQ

Po pierwsze, gdy ludzie mówią, że nie chcą być gejami, mogą mieć na myśli bardzo różne rzeczy. Niektórzy naprawdę woleliby nie odczuwać pociągu do własnej płci. Problem polega na tym, że samo pragnienie by coś się zmieniło, nic nie zmienia. Gdy inni mówią, że nie chcą być gejami - mają na myśli to, że nie chcą uprawiać seksu homoseksualnego, czy identyfikować się z pewnymi aspektami kultury gejowskiej - jak np. Parady Gejowskiej Dumy (gay Pride Parade). A zatem różni ludzie mają różne powody mówienia, że nie chcą być gejami.

Niektórzy ludzie nie chą być gejami ze względu na to, jak reagują na nich inni ludzie. Może np. rodzice są przeciwko temu. A może stracili przez to przyjaciół. Chociaż takie reakcje otoczenia są bardzo bolesne, nie mogą być jedynym wyznacznikiem tego, jak będziesz żył! Jeżeli będziesz próbował zaprzeczać istnieniu pociągu do własnej płci będziesz nieszczęśliwy. Jeżeli natomiast nie chcesz identyfikować się jako gej, czy stać się aktywista gejowskim, jest to OK, jednak musi być to wybór dokonany dlatego, że to Ty tak chcesz!

Niektórzy ludzie nie chcą być gejami, bo uważają, że jakby byli hetero, wszystkie ich problemy by zniknęły. Ale to nie działa w ten sposób. Nie ma żadnych szybkich, gwarantowanych sposobów na stanie się hetero ani na poradzenie sobie wz wszystkimi problemami w życiu. Heteroseksualni też mają całą masę rożnych problemów.

Niektórzy ludzie nie chcą być gejami, bo się nimi nie czują. Choć odczuwają pociąg do własnej płci, gdzieś w głębi czują: "Te odczucia to nie jestem prawdziwy ja". Nie identyfikują się z byciem gejem czy lesbijką i decydują się nie podejmować aktywności homoseksualnej. Zamiast tego dążą do tego, by podejmować decyzje, nawiązywać relacje z innymi itp. zgodnie z tym, kim czują się naprawdę - w głębi siebie. Ich poczucie tożsamości nie jest skoncentrowane na odczuwanym pociągu seksualnym, tylko na tym kim są, kim chcieliby być. Często osoby takie szukają wsparcia w grupie innych, zmagających się z tym problemem, lub też podejmują psychoterapię.

Niektórzy ludzie nie chcą być gejami dlatego, że wierzą iż akty homoseksualne nie są tym, czego chce Bóg w ich życiu. Pod wpływem swej wiary w Boga decydują się żyć w czystości seksualnej, niezależnie od tego, czy cokolwiek się zmieni w ich odczuciach seksualnych. Jest to dla nich trudna droga, ale świadomie się na nią decydują. Czasami tacy ludzie zapisują się do grup wsparcia, gdzie spotykają się z innymi o tych samych problemach i wierze. Czasem znajdują wsparcie w postaci bliskiego przyjaciela, z którym nie utrzymują kontaktów seksualnych.

Każdy zmagający się ze skłonnościami homoseksualnymi powinien rozważyć możliwe opcje, a przede wszystkim zastanowić się nad swoją motywacją.

Freetobeme.com, data dostępu 17.01.2011

Chcemy pomagać jak najbardziej rzeczowo i konkretnie, dlatego zwracamy uwagę, że porada mailowa, nawet jeśli ma mieć charakter zupełnie informacyjny, nie zastąpi wizyty u specjalisty i nie wystarczy ze względu na ewentualność nieporozumień przy zbyt powierzchwonym i krótkim wyjaśnieniu: dużo istotnych informacji umyka wypowiedzi pisemnej.

Na zadane pytanie odpowiadamy w sekcji faq, tak by inne osoby z podobnym problemem też mogły z odpowiedzi skorzystać. Mamy nadzieję, że na tej drodze uda się rozbudować bazę istotnej wiedzy dla rozumienia poruszonego problemu, jak i szerszego tematycznego kontekstu.

Dla znalezienia konkretnej pomocy można skorzystać z kontaktów, na które wskazujemy w sekcji: "Tu znajdziesz pomoc".

Polecamy też książkę: "WSTYD I UTRATA PRZYWIĄZANIA" Joseph J. Nicolosi.