homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

FAQ

Mam kobietę, dziecko, skłonności homoseksualne. Męczą mnie fantazje homoseksualne. Wielokrotnie uprawiałem seks z kobietami, kilkakrotnie z mężczyznami. Od dłuższego czasu jestem z jedną kobietą, spodziewamy się dziecka. Nigdy jej nie zdradziłem z mężczyzną, ale męczy mnie to wszystko. Nie wyobrażam sobie życia geja, nie chcę stracić kobiety i dziecka, czuję, że gejowskie życie jest puste.

Odpowiedź:

 

Terapia reparatywna męskiego homoseksualizmu ma (jak każdy inny rodzaj psychoterapii) około 30% szanse całkowitego powodzenia. Kolejne 30% osób doświadcza znaczącej poprawy jakości życia.

Dla znalezienia konkretnej pomocy można skorzystać z kontaktów, na które wskazujemy w sekcji: "Tu znajdziesz pomoc".

Polecamy też książkę: "WSTYD I UTRATA PRZYWIĄZANIA" Joseph J. Nicolosi.

Na wstępie sugerujemy przeczytać o warunkach powodzenia terapii:

- kwestia motywacji

- więcej o wartunkach powodzenia:

- jak duże masz szanse na sukces terapeutyczny?

Polecamy też lekturę podstaw autoterapii.

______________________________________

Chcemy pomagać jak najbardziej rzeczowo i konkretnie, dlatego zwracamy uwagę, że porada mailowa, nawet jeśli ma mieć charakter zupełnie informacyjny, nie zastąpi wizyty u specjalisty i nie wystarczy ze względu na ewentualność nieporozumień przy zbyt powierzchwonym i krótkim wyjaśnieniu: dużo istotnych informacji umyka wypowiedzi pisemnej.

Na zadane pytania odpowiadamy w sekcji faq, tak by inne osoby z podobnym problemem też mogły z odpowiedzi skorzystać. Mamy nadzieję, że na tej drodze uda się rozbudować bazę istotnej wiedzy dla rozumienia poruszonego problemu, jak i szerszego tematycznego kontekstu.