homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

czołowi terapeuci

homoseskualizm to choroba?

Holenderski psycholog, który od lat sześćdziesiątych XX wieku prowadzi praktykę terapii osób o skłonnościach homoseksualnych. Przez ten czas zdołał pomóc setkom homoseksualistów, którzy dzięki temu uzyskali możliwość do zawarcia stałego związku heteroseksualnego.

Skłonności homoseksualne spostrzega jako symptom nerwicy związanej z kompleksem niższości męskości/ kobiecości. Podkreśla neurotyczność homoseksualizmu i zagnieżdżone w nim tendencje autodestrukcyjne i dysfunkcjonalne oraz infantylizm.

Pokazuje dynamikę typowego dla homoseksualistów użalania się nad sobą, poczucia bycia prześladowanym, które niezależne jest od czynników zewnętrznych.

Uświadamia, że nawet w krajach nie tyle akceptujących, co admirujących homoseksualistów - takich jak Holandia czy Szwecja - liczba homoseksualistów doświadczających poważnych problemów emocjonalnych jest równie wysoka, co w krajach 'homofobicznych'. Oznacza to, że poczucie nieszczęścia, bycia prześladowanym itp. nie wynika z homofobii otoczenia, a bezpośrednio z natury homoseksualizmu.

Jednym z największych bestsellerów jego autorstwa jest unikatowy przewodnik do autoterapii homoseksualizmu "Walka o normalność", w Polsce wydany nakładem wydawnictwa Fronda.

Adresowany do osób zmagających się z nieakceptowanymi skłonnościami homoseksualnymi, zawiera konkretne wskazówki - co możesz zrobić, by sobie pomóc. Przewodnik jest neutralny światopoglądowo, choć omawia także rolę przekonań religijnych w procesie zdrowienia.