homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

czołowi terapeuci

homoseskualizm to choroba?

Źródeł homoseksualizmu Medinger upatruje w zaburzeniu dorastania do męskiej tożsamości, dlatego terapia dokonuje się przede wszystkim przez "podróż do pełni męskości" - uzyskanie dojrzałej męskiej tożsamości.

Były homoseksualista, który z początku próbował poradzić sobie z problemem w samotności. Przez wiele lat żył podwójnym życiem - mąż i ojciec, aktywny członek wspólnoty chrześcijańskiej, w ukryciu był homoseksualistą, zaspokajającym seksualne pożądania w tajemnicy. Po wielu latach pracy uzyskał uzdrowienie z homoseksualizmu, ukończył studia psychoterapeutyczne. Do końca życia (zmarł 28.06.2010) sam pomagał ludziom zmagającym się z niechcianym SSA w uzyskaniu pełni heteroseksualności. Przeczytaj całą historię życia A.Medingera.

W podejściu Medingera dużą rolę odgrywa motywacja religijna i uzdrawianie relacji z ludźmi oparte na uzdrowionej relacji z Bogiem. Dlatego w grupach opierających się na programie terapeutycznym Medingera duży nacisk kładzie się właśnie na relacje z Bogiem i otwarcie na działanie Bożej Łaski.

Źródeł homoseksualizmu Medinger upatruje w zaburzeniu dorastania do męskiej tożsamości, dlatego terapia dokonuje się przede wszystkim przez "podróż do pełni męskości" - uzyskanie dojrzałej męskiej tożsamości. Analogicznie wygląda sprawa wychodzenia z lesbianizmu - drogą uzyskania dojrzałej tożsamości kobiecej.

Praca nad SSA przebiega dwutorowo: z jednej strony jest to udział w grupie wsparcia złożonej z osób tej samej płci, z drugiej - praca z terapeutą nad problemami emocjonalnymi.

Program grupy wsparcia Nowa Droga, której działanie oparte jest na koncepcji Alana Medingera, zakłada m,in. udział w trzech cyklach wykładów:

  • Dlaczego taki jestem - przyczyny homoseksualizmu, kwestia niskiej samooceny, uzdrowienie przez relację z Chrystusem.
  • Przemiana - zwycięstwo nad grzechem seksualnym, umiejętność przebaczenia samemu sobie.
  • Stawać się tym, kim miałem być - akceptowanie samego siebie, istota męskości i kobiecości, kim będę.

Szczegółowy program grupy wsparcia przeczytaj na stronie "Nowych dróg"