homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

książki

księgarnia Mateusza
W sercu kobiecego homoseksualizmu

Tytuł: W sercu kobiecego homoseksualizmu
Kompleksowy podręcznik terapeutyczny
Autor: Janelle Hallman
Wydawca: Wydawnictwo Światło-Życie

Nie tylko na polskim, ale również na światowym rynku księgarskim odczuwa się niedostatek opracowań na temat kobiecego homoseksualizmu. Książka Janelle Hallman to pierwsza publikacja na ten temat ukazująca się w języku polskim.

Autorka, certyfikowany doradca i terapeuta, z pasją, szacunkiem i miłością pochyla się nie tyle nad problemem, ile nad kobietami, które go przeżywają. Dostrzega ich wewnętrzne piękno i przez mądre, pełne zaangażowania towarzyszenie swoim pacjentkom pomaga im odkryć wewnętrzny potencjał, tkwiący w ich kobiecości. Uczy je wykorzystania tego potencjału do tworzenia dobrych relacji z kobietami i mężczyznami. Towarzyszy im w odnajdywaniu swojego miejsca w świecie bez walki oraz w odchodzeniu od niewłaściwych wyborów i powrocie do pierwotnego zamysłu, jaki miał Bóg, stwarzając kobietę i mężczyznę.

Ten przystępny podręcznik będzie pomocą dla psychologów i terapeutów, dla wychowawców i duszpasterzy, dla kobiet doświadczających niechcianego homoseksualizmu i dla ich bliskich, a także dla każdej kobiety, która pragnie dojrzale i pięknie przeżywać swoją kobiecość.

homoseskualizm to choroba?

O autorze

Janelle Hallman M.A. Licencjonowany psychoterapeuta i dyrektor kliniki terapeutycznej Janelle Hallman & Associates. Światowej sławy ekspert w dziedzinie kobiecego homoseksualizmu i zależności emocjonalnej. Adiunkt na Colorado Christian University oraz w Denver Seminary. Jest też założycielką i dyrektorką organizacji non-profit Desert Hope Ministries.

Od autorki:

Chociaż książka W sercu kobiecego homoseksualizmu zyskała poparcie i wzbudziła zainteresowanie wielu osób, pierwotnie pisana była z myśla o psychiatrach i psychologach, wychowawcach i duszpasterzach, którzy interesują się tym tematem z terapeutycznego punktu widzenia. Ponadto starałam się napisać ją w sposób możliwie najbardziej przystepny, stąd tez z powodzeniem może ona służyć jako narzędzie pracy dla duchownych i świeckich moderatorów, wychowawców itp.

Książka ta przeznaczona jest również dla rodzin i przyjaciół kobiet zmagających się ze skłonnościami homoseksualnymi oraz - co najważniejsze - dla kobiet zmagających się z tym problemem osobiście. Jednak wśród tych ostatnich treść książki może wzbudzać wiele trudnych emocji, a jej konstrukcja i opisane w niej historie mogą ożywiać osobiste, bolesne przeżycia.

Ksiązka składa się z dwóch części.

Pierwsza wprowadza czytelnika w podstawy pracy z kobietami o skłonnościach homoseksualnych, omawia też terapię z etycznego punktu widzenia.

Część druga stanowi zbiór wskazówek dotyczących terapii kobiet będących w konflikcie z własnymi odczuciami homoseksualnymi, omawia istotne zagadnienia terapeutyczne i zasady efektywnej pracy z nimi.

Czytelnicy zainteresowani dodatkowymi informacjami odnośnie archiwalnych i współczesnych badań nad całością zagadnień związanych z kobiecym homoseksualizmem, moga zajrzeć na stronę internetową książki (w języku angielskim) The Heart of Female Same-Sex Attraction. Znajduje się tam również kompletny wykaz literatury źródłowej.