homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

 

Nowe Drogi

Grupa NOWE DROGI działa na terenie Warszawy. Gromadzi psychologów, lekarzy i inne osoby, które łączy przekonanie, że człowiek dzięki Bożemu wsparciu i fachowej pomocy ze strony ludzi, może doświadczyć znaczącej przemiany jakości swego życia.

Pomoc osobom zmagającym się z niechcianym pociągiem wobec osób tej samej płci polega na uczestnictwie w grupie wsparcia. Istnieją osobne grupy dla mężczyzn, osobne dla kobiet. NOWE DROGI współpracują też z psychoterapeutami, pomagającymi w procesie zdrowienia.

http://nowedrogi.com/

Odwaga

Głównym celem ODWAGI jest pomoc osobom o skłonnościach homoseksualnych w trwaniu w czystości i odrzuceniu homoseksualnego stylu życia.

W ODWADZE istnieją też grupy terapeutyczne dla członków rodzin osób o skłonnościach homoseksualnych. Od kilku lat pracuje grupa terapeutyczna matek i ojców. Powstaje też grupa dla współmałżonków osób z takim problemem.

Pomoc zainteresowanym jest udzielana również podczas spotkań indywidualnych, rozmów telefonicznych oraz drogą korespondencyjną.

http://www.odwaga.oaza.pl/

cyrenejczyk, poradnia

Katolicki Ośrodek Psychologiczno - Pastoralny "Cyrenejczyk"
adres: ul. św. Faustyny 7, 87 - 100 Toruń

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 13.00 do 18.00
telefon (sekretariat) 662 059 798:

Strona internetowa poradni

Pomoc osobom homoseksualnym

Ośrodek pomocy psychologicznej Stowrzyszenia Psycholgów Chrześcijańskich Bednarska

adres:
ul.Bednarska 28/30
00-322 Warszawa
wejście nr 5

Zapisy: osobiście lub telefonicznie
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00- 20.00
tel. 22 828 54 83

Ośrodek oferuje pomoc w bardzo szerokim zakresie, szczegółowe informacje na stronie ośrodka. Nie ma wyznaczonych specjalnych godzin dla osób homoseksualnych.

Konsultacje psychologiczne dla osób homoseksualnych oraz ich rodzin

adres:
61-701 Poznań
ul. Fredry 11
tel./fax: (0) 61 851 90 21

Do poradni należy się zgłosić po uprzedniej rejestracji telefonicznej na konkretny termin.
Zapisy telefoniczne: 61 851 90 21 we wtorek i czwartek w godzinach 14:00-16:00

Pascha

PASCHA jest modlitewną grupą wsparcia dla mężczyzn borykających się z niechcianymi odczuciami homoseksualnymi, którzy pragną uzdrowienia z nich. Proces uzdrowienia dokonuje się poprzez doświadczenie Bożej miłości, modlitwę, pomoc kapłanów, psychologów, psychoterapeutów, mentorów, wolontariuszy, a także uczestników, którzy są już na drodze uzdrowienia.

Grupa PASCHA działa w oparciu o regulamin obowiązujący wszystkich jej członków. Warunkiem uczestnictwa w grupie jest obecność na comiesięcznych spotkaniach lokalnych, terapia własna (indywidualna lub grupowa) oraz udział w wyjazdach organizowanych dwa razy do roku.

Grupy spotykają się raz w miesiącu na spotkania weekendowe, w miastach: Gdańsk, Kraków, Warszawa, Wrocław, Katowice. Formuła spotkań weekendowych zakłada różnorodność działania: terapia grupowa, warsztaty rozwojowe, zajęcia sportowe, miting, wspólna modlitwa i Msza święta.

http://www.pascha.pl/

O grupie, jej specyfice i zasadach działania możesz też przeczytać w wywiadzie dla kwartalnika "Homo Dei".

Inne miejsca

NARTH

"Helping clients bring their desires and behaviors into harmony with their values" Portal międzynarodowej organizacji skupiającej terapeutów zajmujących się pomocą osobom o skłonnościach homoseksualnych. Bogaty zasób wiedzy naukowej o homoseksualizmie w...

Czytaj więcej